Cvičení

Níže si můžete podrobně přečíst, čemu se lze v naší sokolovně věnovat. Kromě spousty dětských oddílů postupně rozšiřujeme i nabídku aktivit pro dospělé v kterémkoliv věku. Pokud Vás některý zaujal a chcete se stát členem bzeneckého Sokola, neváhejte se k nám přidat.

Činnost odboru sportovní všestrannosti má na starost náčelnictvo jednoty. Náčelnictvo tedy koordinuje jednotlivé oddíly a cvičitele. V případě dotazů ohledně rozvrhů či cvičení prosím kontaktujte br. Miškara či sestru Miškarovou.

Cvičení rodičů s dětmi

Věk dětí: 2 - 3 roky

Vedoucí: Marie Kantoráková (m.kantorakova@seznam.cz)

Cvičení pro předškolní děti

Věk dětí: 4 - 6

Vedoucí: Jarka Miškarová, Ondřej Miškar (jarka.miskar@gmail.com)

Popis činnosti: Cvičení pro předškoláky je všestranné cvičení, které má za cíl vybudovat u dětí lásku k pohybu a připravit je na jiné sporty, kterým se budou do budoucna věnovat. Děti si osvojují základní pohybové dovednosti a učí se správné technice cvičení, pracují na svojí dynamice, seznamují se s nářadím a náčiním. Cvičení bývá pojato hravou formou. Děti také nacvičují klasické sokolské skladby, díky čemuž se učí spolupráci a orientaci v prostoru.

Základy parkouru

Věk dětí: od 6 let

Vedoucí: Ondřej Miškar

Kontakt: ondrej.miskar@gmail.com, tel: 728 288 575

Rybářský kroužek

Věk dětí: 7-15

Vedoucí: Michal Uhrin, Petr Varjan (michal.uhrin@email.cz, tel: 774 773 950)

Popis činnosti: Mladí rybáři se zde naučí základním dovednostem a znalostem, které jsou nezbytné při vlastním lovu ryb, učí se znát pravidla platná pro sportovní rybolov a poznávají přírodu a její floru a faunu. Po celý rok tak mají možnost věnovat se zajímavé činnosti. Rybářský kroužek připraví děti také na rybářskou zkoušku, po jejímž úspěšném vykonání se mohou stát členy MRS a tedy rybáři.

Pobyt v přírodě - SEFOGA

Věk dětí: od 6 let

Vedoucí: Ondřej Miškar, Michaela Šimečková, Jarka Miškarová, Jana Kovář Hynčicová (kontakt: jarka.miskar@gmail.com, tel: 602 696 832)

Popis činnosti: Oddíl Sefoga má ve Bzenci více než 40 letou tradici, je tedy prověřen časem a prací několika generací vedoucích. Děti se pravidelně schází v klubovně, kde hrají společné hry, nechybí ale ani pohybové hry v tělocvičně či venku. Činnost je inspirována celoživotním dílem Jaroslava Foglara, kromě schůzek tedy trávíme hodně času v přírodě. Vrcholem naší činnosti je letní tábor, kde si rádi zazpíváme u táborového ohně, soutěžíme v celotáborové hře a necháváme se napínat při nočních hrách a jiných dobrodružstvích. Sefoga Bzenec ráda uvítá každého malého zálesáka. U nás se tvoří ty nejkrásnější zážitky z přírody a kamarádství na celý život.

Gymnastika

Věk dětí: 6 - 15

Vedoucí: Martina Horáková (mladší děti), kontakt: martina.horakova13@seznam.cz

Darina Vrzalová (starší děti), kontakt: darinita@seznam.cz

Ladies mix

Typ oddílu: všestrannost

Vedoucí: Darina Vrzalová (darinita@seznam.cz)

Popis činnosti: Cvičení je určeno pro ženy, které se chtějí udržovat v kondici. Cvičení je různorodé a je zaměřeno na  posilování, protažení, také na taneční variace a cvičení s pomůckami, kterými jsou např. bosu, stepy, posilovací gumy, míčky.

Move it Sokol

Typ oddílu: všestrannost

Vedoucí: Lucie Jurasová (luciechemie@seznam.cz)

Popis činnosti: Cvičení pro všechny věkové kategorie na bázi kruhového tréninku. Posiluje se s vlastním tělem i s různými pomůckami.

Zdravotní cvičení žen

Typ oddílu: všestrannost

Vedoucí: Marie Vrzalová (marie.vb@seznam.cz)

Popis činnosti: Cvičení je zaměřeno pro ženy i muže 50+. Především platí, že když člověk stárne, tělo zlobí. A proto se s ním musíme naučit zacházet co nejlépe, umět procítit, co se v těle děje. K tomu pomáhají základy jógy, pilates a zdravotní tělocvik.

Tai-chi

Typ oddílu: všestrannost

Vedoucí: Jana Čmelíková (jcmelikova@seznam.cz)

Popis činnosti: Zdravé tělo a vyrovnaná duše – to je síla bojového umění zvaného Tai - či. V současné době máme šest cvičících členů a rádi bychom mezi sebe přivítali nové nadšence. Není to náročné cvičení, o Taiji se mluví jako o meditaci v pohybu – kdo může chodit, může cvičit. Potíž je však v tom, že to není rychlá a okamžitá aktivita bez jakékoliv průpravy. Chce to trpělivost, čas a pravidelnost docházky. Nejlepší je přijít, v klidu se podívat na celou sestavu a pak se rozhodnout. Existuje více sestav a stylů. Sestava, kterou cvičíme my, obsahuje 108 prvků plynule propojených. Pokud se cvičí ve správném tempu, je to 25 minutová záležitost. Bez hudby, ideálně v tichu. Toto cvičení má podle mého soudu a hlavně zkušenosti „samé klady a pozitiva“. Mohlo by se vznešeně vyjádřit, že podporuje dobré zdraví zlepšováním vnitřní energie čchi. Praktikování taoistických umění znamená kultivaci těla, mysli a duše. Jsme ale ve Bzenci, takže bych to popsala spíš jako příjemné zdravotní cvičení, které VŽDY zlepší náladu, zkrátka: V zdravém těle zdravý duch!

Stolní tenis

Typ oddílu: výkonnostní sport

Vedoucí: Miroslav Vašík (mirdavas@seznam.cz)

Popis činnosti: Trénujeme v pondělí a pátek, jak naše zaměstnání dovolí. Závodní činnosti se náš oddíl neúčastní pro nedostatek hráčů. Hostujeme dočasně v TJ Sokol Vracov, kde jsme s místními složili tým D a hrajeme Okresní soutěž. Momentálně sev tabulce nacházíme na 3. místě ze 12.